SK Zeleneč
Oficiální stránky klubu

FK Lysá nad Labem – SK Zeleneč

Report

TK Slovan Lysá nad Labem – SK Zeleneč 0:8(0:4)

Branky: Pastyřík, Sirotek, Štádler, Ešner, Krupanský, Tomek, Vaněk, Štrobl

            V neděli před velikonočním pondělím zavítal náš tým starších žáků na hřiště do Lysé nad Labem. Jelikož v noci vydatně pršelo, tak to vypadlo, že nás bude čekat podmáčené hřiště, což se naštěstí nepotvrdilo a v Lysé byl nachystaný krásný zelený pažit.

           Do utkání jsme měli několik omluvenek – Jirka, Veselka, Vlado, Richtrák, ten nás však přišel podpořit osobně. Dále nám pak chyběla trenérská opora Eša, kterého skolil nějaký Moribundus. Dle neověřených informací věnuje vynucené volno studiu trenérské profi licence 😉 Do prvního utkání za nás nastoupil po nemoci Matyáš Bílek a i přes tyto omluvenky jsme dnes měli doslova přeplněnou střídačku, celkem šest hráčů.

            Po zlepšujících se výkonech z předchozích zápasů jsme byli plni očekávání, co dnes naši borci předvedou. Rozcvička proběhla v dobré náladě a mohlo se začít. V základní sestavě jsme udělali opět několik změn, což našemu hernímu projevu prospělo. Do středu zálohy se vrátil Eša, na levou zálohu se pak posunul Sejrák, a do útoku nastoupili žihadla Tom a Štádlík. Do branky nastoupil Maty, který dnes vychytal svou první nulu ve starších žácích. Zároveň získal velmi cennou zkušenost, která mu do budoucna určitě pomůže. Zejména otáčení hry, které předváděl Eša, dávalo soupeři dost zabrat, ale nepředbíhejme.

            Do utkání jsme vstoupili aktivně a zatlačili soupeře k jeho brance. Po počátečním tlaku, který jsme si vytvořili aktivní hrou jsme vstřelili vedoucí branku. Soupeř hrál stereotypně, na dlouhé nakopávané míče, které naše záloha sbírala a tak se prakticky celé utkání odehrálo na polovině soupeře. V utkání jsme soupeře přehráli nejen svou fotbalovostí, ale místy i pěknými akcemi a výhra je dnes zcela zasloužená.

            Dnes jsme šli do utkání s několika úkoly. Ať už to bylo včasné vystupování obrany, komunikace na hřišti nebo zahušťování středu hřiště. Některé věci kluci plnily dobře, u některých nás ještě čeká hodně práce.

            Pozitivem dnešního zápasu byla místy aktivní hra útoku(Štádlík, Tom), skvělé přenášení hry v podání Ešy, který prakticky přenesl trénink do zápasu, otáčení hry u středních obránců. Dále jsme si pak vyzkoušeli hru na tři obránce a tři útočníky. Negativem pak neudržení koncentrace v různých časových úsecích, které mělo za následek neúčelné kličkování do několika hráčů a následnou zcela zbytečnou ztrátu míčů nebo přihrávku do ofsajdu, špatnou orientaci některých hráčů, takže i když jsme útočili ve více hráčích, nebylo komu přihrát. Dále pak nedůslednou a neumístěnou střelbu do brankáře.

            Hráči zaslouží za dnešní výkon pochvalu. Bylo vidět, že je fotbal baví a mají z něj radost. Doufejme, že tuto radost přenesou i do utkání se silnějším soupeřem. V příštím utkání nás čeká v neděli na domácí půdě s týmem Křince. Srdečně zveme všechny rodiče a fanoušku na další fotbalovou parádu.

Petr Nedvěd

Podrobnosti

Datum zápasu Čas League Sezóna
16.4.2017 10:00 1A.třída SKFS, skupina B - starší žáci 2016/17 2016 / 2017

Výsledky

KlubStav 1. poločasStav 2. poločasCelkový počet gólůVýsledek
FK Lysá nad Labem000Prohra
SK Zeleneč – Starší žáci448Výhra