SK Zeleneč
Oficiální stránky klubu

SK Zeleneč – FK Čáslav

Report

 

Branky: Chroust (asistence Sirotek), Breburda(asistence Štádler)

 

V sobotu 25.3.nastoupil náš tým starších žáků k první domácí utkání proti mužstvu Čáslavi. Krásné počasí, slušně upravené hřiště a nové míče Adidas(oficiální míč Ligy Mistrů, sponzorský dar jednoho z fanoušků našich žáků, za což děkujeme :D), co víc si hráči a fanoušci můžou přát 😀

K zápasu jsme nastupovali opět v zúžené sestavě, chyběli nám Veselka, Krupi a Otraďák(nemoc) a po dlouhé pauze a bez pořádného tréninku se připojil Chrousťák, takže jsme mohli požít alespoň jednoho hráče ročníku 2002

  Již při vstupu na plochu bylo zřejmé, že se dnes na hřišti strhne velká bitva, protože soupeř, jehož tým je převážně složen z hráčů ročníku 2002 dával tušit, že nás dnes čeká těžká práce, což se potvrdilo, ale nepředbíhejme. Do utkání jsme udělali hned několik změn. Do středu zálohy jsme posunuli Štádlíka, Ešu na levý kraj zálohy, Pastu na pravého obránce a Kubu na středního stopera. Na střídačce pak zůstal připravený Rosťa, Breburďák a Sejrák. Cílem bylo zlepšit propojení obrany a útoku, které nám v Sázavě nefungovalo.

Utkání jsme začali ve vlažném tempu, a čekali, co soupeř předvede. V celé první půli jsme viděli dva rozdílné fotbalové styly, kdy soupeř hrál na rychlé brejky, zatímco my se rozvážně kombinační hrou posouvali dopředu. Naše hra, byla dle mého názoru fotbalovější a dokázali jsme si po několika velmi hezkých akcích vytvořit brankové příležitosti, které jsme nedokázali proměnit. Platilo tedy fotbalové „nedáš, dostaneš“ a byl to soupeř, který vstřelil první branku utkání, 0:1. Na tu jsme dokázali odpovědět brankou Chrousťáka a tak poločas skončil 1:1, ačkoliv jsme ho klidně mohli vyhrát 6:2.

Do druhé půle jsme šli s cílem nepolevit a udržet kvalitu a chuť hrát. To se nám povedlo a dokázali jsme se dostat do vedení 2:1. Tato branka nám překvapivě svázala nohy a místo, abychom soupeře dorazili, jsme s e začali bát o výsledek. Tu tam, byla naše ochota hrát 1:1, nebo tvořit a tak nás soupeř sevřel do velkého tlaku, který korunoval zaslouženou brankou na 2:2. Po vyrovnání jsme se ještě nadechli k několika hezkých akcím, abychom se po zbytek utkání jen bránili a vybjovali ve druhém poločase zaslouženou remízu 2:2.

Jako voda a oheň, tak by se dali nazvat dvě dějství dnešního utkání. V první části, jsme hráli velmi aktivně, hráči hráli, to co se naučili a předváděli přesně výkon, který vidíme na trénincích. Byla radost sledovat, jak většina hráčů pomalu vyrůstá ve skvělé fotbalisty, které se snaží najít konstruktivní řešení před „odkopem“ či alibistickou nahrávkou. Ve druhé části nám trošku došly síly a byla znát silovost soupeře. I přesto si myslím, kdybychom se nebáli a hráli, jak umíme, tak jsme si dnes ponechali v Zelenči vítězství.

Dnešní zápas nám ukázal, že umíte zahrát výborný fotbal a stačí málo, abychom vypadli z tempa, naší hry a našeho fotbalu! Každý z hráčů, by si dnes měl vzít z dnešního utkání ponaučení, že utkání trvá 70 minut a my musíme hrát až do konce, pokud chceme být úspěšní. Děkuji všem za předvedený fotbal a bojovný výkon. Pochvalu zaslouží všichni bez rozdílu, protože jak jste si všichni určitě všimli, o dnešním „výsledku“ rozhodli prakticky náhradníci. A tak, pokud se někdo nedostane na hřiště hned na začátku, určitě dostane svou šanci během utkání. Dnes mě velmi mile překvapil Sejrák s jakým nadhledem odehrál po delší době utkání a Chrousťák, který nefňukal a makal co to šlo, i když bylo vidět, že už toho má plné zuby. U obou je vidět velký posun a nezbývá než se těšit, co všichni naši borci ještě ukážou.

Závěrem zakončím větou k zamyšlení: „Mentálně silný jedinec se nevzdává, ale bojuje“.

 Petr Nedvěd – trenér

Podrobnosti

Datum zápasu Čas League Sezóna
25.3.2017 9:30 1A.třída SKFS, skupina B - starší žáci 2016/17 2016 / 2017

Výsledky

KlubStav 1. poločasStav 2. poločasCelkový počet gólůVýsledek
SK Zeleneč – Starší žáci112Remíza
FK Čáslav112Remíza

SK Zeleneč – Starší žáci

# Hráč Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty