SK Zeleneč
Oficiální stránky klubu

Benátky nad Jizerou – SK Zeleneč

Report

Žáci Zelenče odvezli z Benátek 3 body.

SK Benátky nad Jizerou – SK Zeleneč 2:3(0:2)

branky: 20″Krupanský(Vaněk), 32″Luhan(Sirotek), 62″Štrobl(z rohu)

V sobotu 11.3. vstoupil do jarních bojů náš tým starších žáků zápasem v Benátkách nad Jizerou. K zápasu jsme odjížděli bez stálých opor naší sestavy Jirky Chrousta(dlouhodobé úponové zranění) a Martina Ešnera(nachlazení, rýmička a bolest třísla).  Ale i přes tato zranění, se v týmu přes zimní přestávku vytvořila zdravá konkurence na všech postech, která, jak pevně doufáme, pomůže zvednout kvalitu našeho týmu.

Velikou posilou byl Jakub Richter, který kvůli zápasu posunul odjezd na hory, za což děkuje celý tým mamce Gábině 🙂

Zápas, který se hrál na velmi kvalitní umělé trávě, pro nás začal celkem slibně. Od začátku naši hráči chtěli hrát, byli jsme aktivní a drželi míč. Soupeř spoléhal na nakopávané míče, které vcelku přesvědčivě likvidovali naši stopeři Veselka s Lukynem a celá obranná čtyřka byla velice kompaktní. Po krásné akci jsme se dostali do vedení, kdy Domiš uvolnil Krupiho a ten nedal brankáři Benátek šanci, 0:1. Naše hra šla nahoru, snažili jsme se hrát stále aktivně a tak přišla i druhá branka, kdy po krásném uvolnění Sejráka a skvělé nahrávce na osamoceného Tomáše Luhana dáváme druhý gól, 0:2. Za tohoto stavu končí prví poločas.

O poločasu jsme s hráči promluvili o naší a soupeřově hře, jako vždy probrali slabá a silná místa utkání a šli jsme do druhého poločasu. Ten jsme však nezačali příliš aktivně, kazili jsme dost nahrávek, ale i přes to jsme si dokázali vytvořit pár slibných šancí, které jsme nedokázali dotáhnout do vstřelené branky. Při jednom ze soupeřových nákopů jsme situaci podcenili a soupeř sérii našich několika chyb nekompromisně potrestal, 1:2. Naši hráči se však i nadále snažili hrát kombinační aktivní fotbal, plný sebevědomí, ale třetí branku jsme nebyli schopni vstřelit. A tak se akce chopil tým Benátek, který nejprve vytěžil z naší nedůsledné hry přímý kop, po kterém následoval roh, odražený míč a vyrovnání na 2:2. Ani tato branka náš tým nepoložila a kluci chtěli odvézt z Benátek tři body. Když soupeřův brankář vychytal krásnou pumelici Kuby Richtera pravačkou, technickou střelou levačkou a soupeřovi obránci zastavili několik našich slibně se rozvíjejících akcí ve vápně, vzal si míč na rozehrání rohu Štroblíno a střelou přímo z rohu vstřelil vítězný gól, 2:3. Po této brance měl ještě na kopačkách tutovku Štádlík, ale nechal vyniknout brankáře Benátek a tak si vezeme z Benátek zaslouženou výhru 2:3.

Pozitivem dnešního utkání byla aktivní hra všech hráčů, chtěli jsme hrát fotbal celých 70 minut, hráči měli chuť a touhu si zahrát. Během utkání se hráči snažili přenášet hru, nebáli se hrát 1:1 a některé akce byli velmi hezké se zapojením i sedmi hráčů do finální fáze.

Co se nám dnes moc nedařilo bylo sbírání vysokých nakopávaných míčů, místy špatný odhad, kam míč dopadne a jak se zachová, v konečné fázi utkání jsme míč občas zbytečně nakopli před konstruktivním řešením, v před finální fázi jsme nedokázali několik akcí lépe vyřešit, abychom si vytvořili brankovou příležitost. Největší slabinou byla rozehrávka od brankáře, kdy jsme vhledem k šířce hřiště bohužel nebyli schopni konstruktivně rozehrát od branky.

Za bojovnost a předvedený výkon patří hráčům veliký dík. Dnes se kluci chtěli fotbalem bavit a bylo to na hřišti opravdu vidět. Příští kolo nás čeká tým FK Kavalier Sázava, jedeme autobusem, takže všichni rodiče jsou srdečně zváni.

 

Petr Nedvěd

Podrobnosti

Datum zápasu Čas League Sezóna
11.3.2017 10:30 1A.třída SKFS, skupina B - starší žáci 2016/17 2016 / 2017

Výsledky

KlubStav 1. poločasStav 2. poločasCelkový počet gólůVýsledek
Benátky nad Jizerou022Prohra
SK Zeleneč – Starší žáci213Výhra