SK Zeleneč
Oficiální stránky klubu

Mladší žáci ovládli Prahu východ

Mladší žáci ovládli Prahu východ 

            Letošní sezóna mladších žáků se nesla ve znamení velkých změn. Odchodem hráčů ročníku 2004 do starších žáků měl před sebou trenér Radek Ešner velký úkol. Zapracování hráčů 2006 do kategorie žáků.  Toto byla velká výzva, které se však Radek ujal velmi dobře.

            Sezóna začala soustředěním, kam kromě všech hráčů ročníku 2005, na kterých letošní sezóna stála jeli pouze dva hráči ročníku 2006 a to Honza Kroužek a Aleš Bican. Sami jsme tak byli zvědaví, kolik hráčů přijde v září na tréninky a jak bude tým fungovat. Tým se dával pomalu  dohromady a začal fotbalově růst. Tréninková příprava byla zaměřena hlavně na rozvoj individuálních dovedností, kdy jsme využívali vyzkoušenou metodu Coerver coachingu. Tento přístup se ukázal jako správný, protože jsme všechny týmy v soutěži včetně samotného finále s týmem Světic fotbalově jednoznačně přehráli. Naši mladší žáci stejně jako dorostenci letos nezakusili hořkost porážky, ale navíc přidali rekord v podobě 21 vítězství v řadě při impozantním skóre 249:14!!! Toto skóre jednoznačně ukazuje, jakým směrem náš tým fotbalově šel. Od jarních zápasů pak náš tým postupně doplňovali hráči ročníku 2007, aby se lépe připravili na novou sezónu.

            V letošní sezóně se projevila velká zkušenost hráčů ročníku 2005, kteří již několik sezón nastupují za žáky starší, kde je většina z nich velkou oporou a podepsala se na vítězství starších žáků v soutěži. Jejich herní vyzrálost převyšovala soupeře v soutěži a to bylo klíčové pro celkové vítězství. Rád bych vyzdvihl výkony Davida Pastyříka, Tomáše Otradovce, Matyáše Bílka, Dominika Vaňka a Adama Seifrta. Těmto hráčům se svými výkony postupně začali přibližovat ostatní hráči a posunuli se ve svých výkonech výrazně dopředu. Dominik Vaněk se pak stal nejlepším střelcem soutěže s 39 vstřelenými brankami.

            Sezóna je dobojována a pomalu se začínáme chytat na sezónu novou. Poslední týden v červnu vyrazí žáci na zahraniční turnaj do Maďarska, kde si okusí jaké to je hrát proti zahraničním soupeřům. Pak nás čeká zasloužená pauza a v srpnu letní soustředění, kde doufáme bude co nejvíce hráčů. Konkurence bude díky příchodu hráčů ročníku 2007 veliká a díky postupu do krajského přeboru bude i dost náročná. Závěrem bych rád poděkoval skvělé práci Radka, který hráče posunul o obrovský kus dopředu. Dále pak vedení SK a obci Zeleneč, bez kterých by to rozhodně nešlo. Velké poděkování pak patří i sponzorům z řad firem i rodičům, kteří pomáhají materiálně zabezpečit náš klub. Všem patří velký dík.

Petr Nedvěd

za tým nastoupili:

2005: David Pastyřík, Dominik Vaněk, Adam Seifrt, Tomáš Otradovec, Roman Pelant, Lukáš Kejha, Vojtěch Dorn

2006: Aleš Bican, Matěj Drábek, Aleš Kamzík, Jan Kroužek, Ondřej Kučera, Martin Pospíšil, Daniel Sůra

2007: Lukáš Kynkal, Martin Novotný, Matěj Altner, Jan Krejčí, Matyáš Karger

63bodů, skóre 249:14, 13 zápasů s obdrženou nulou

video z předávání medailí:  https://www.youtube.com/watch?v=FPu_bIPd4AU&feature=youtu.be