SK Zeleneč
Oficiální stránky klubu

Dorost – hodnocení sezony 2018/2019

Dorost Sk Zeleneč v sezoně 2018/2019 obsadil třetí místo v krajské soutěži 1A.třídy skupina B.

Tým ve složení : Vladyslav Babych (brankař) ,Petr Borecký, Martin Černovský, Jakub Veselý, Filip Kučera, Jakub Richter (obránci), Ondřej Herian, Robert Sládek, Matěj Nevařil, Viktor Bučackyj, Jiří Chroust, Jan Moraveček, Martin Ešner (záložníci) , Petr Herian , Dominik Tomek (útočníci).

Tým doplňovali hráči žáků : Lukáš Chudý, David Moudrý, Jan Kočevár, David Pastyřík, Vojta Dorn, Tomáš Luhan, Tomáš Otradovec,

Kormidelnický tým dorostu zůstal stejný jako již posledních šest sezon : Karel Sedláček , Karel Pavlík , Pavel Křížek , Filip Ešner Všem kormidelníkům patří velké poděkování, za vše co pro dorost Sk Zeleneč dělají. V podzimní části sezony jsme přezimovali na pátém místě tabulky. Náš cíl pro jarní část sezony byl jednoznačný, umístění do třetího místa. Zimní přípravu jsme zahájili začátkem ledna a jak to již v dorostu bývá začátek je vždy o hrubé fyzické přípravě, bylo tomu tak i letos. Na první trénink dorazilo cca. dvanáct hráčů. To nás mile překvapilo, trochu jsme se proběhli a věřili, že se tak hojná účast hráčů bude opakovat na dalších trénincích. Další podobné účasti jsme se již nedočkali až do konce sezony. Zřejmě jsme první trénink trochu přepálili ☹

Na jaře jsme prohráli dva zápasy s týmy, které jsme na podzim jednoznačně přehráli. Naopak týmy, které nás na podzim porazili jsme na jaře porazili my. Snad jen remíza v Čelákovicích nám trochu kazí bilanci. Pochlubit se musíme i tím, že jako jediní jsme porazili Benátky nad Jizerou, které nakonec soutěž vyhráli s náskokem deseti bodů na druhé Čelákovice. Škoda jen, že se nám nepovedlo být v plné síle a hrát s takovým zaujetím i v zápasech, které jsme na jaře prohráli, podobně jako v domácím zápase proti Benátkám. Nakonec i hráči si to užívají, když jim plný stadion ve stoje tleská a skanduje jejich jména 😊 Jen tak lze bojovat o příčky nejvyšší.

Z věkových důvodů končí v dorostu pět hráčů, kteří tvořili osu mužstva a po čtyři roky s námi vybudovali silný a bojovný tým. Přeji jim spoustu úspěchů v dalším fotbalovém životě a věřím, že budou dál šířit dobré jméno zelenečské fotbalové školy, především v dresech SkZeleneč. Ze žákovské kategorie tj. ročník 2004 doplní tým dorostu sedm šikovných hráčů, kteří naopak byli osou velmi úspěšného žákovského týmu. Těšíme se na spolupráci s nimi. Letní přípravu na sezonu 2019/2020 začínáme 29.6.2019 na hřišti SkZeleneč.

Všem příznivcům Sk Zeleneč přeji pěkné prázdniny a naviděnou v nové sezoně 2019/2020.

Děkuji F.E.