SK Zeleneč
Oficiální stránky klubu

Union Čelákovice – SK Zeleneč ml.žáci

26.8.2018

Report

MŽ: SK Union Čelákovice – SK Zeleneč 2:4 (1:3)

 branky: Kynkal 3x, Altner

             Tým mladších žáků prochází letos velkou přestavbou. Po odchodu úspěšného ročníku 2005 do starších žáků, se k týmu připojují hráči ročníku 2007, kteří na větším hřišti budou sbírat hlavně zkušenosti.

            Kluci stejně jako starší parťáci absolvovali soustředění ve Svratce, kterého se bohužel nezúčastnili všichni hráči a tak formu bude tým postupně dolaďovat během podzimní sezóny. Hlavní cílem podzimní části je to, aby si hráči osvojili základní taktické dovednosti a přidali zejména na herním nasazení, kde zatím výrazně zaostáváme za soupeři. Nejdůležitějším cílem pak je vytvořit tým, který bude táhnout za jeden provaz a osvojí si principy týmového kolektivu.

            V prvním utkání sezóny tým nastoupil bez zkušeného Drábka, dále pak Kroužka, Bílka a Nováka, který se odstěhoval  a za náš tým již nebude nastupovat. Připočteme-li k tomu, že Bican zaspal, tak jsme odjížděli k utkání pouze s jedním hráčem na střídání, což je na druhou nejvyšší mládežnickou soutěž opravdu málo.

            Utkání bylo plné bojovnosti a nepřesností z obou stran. Náš tým měl mírně herně navrch a snažil se kombinovat, což však někdy prokládal zbytečnými odkopy. Vzhledem k počtu vytvořených šancí a předvedené bojovnosti je výhra zasloužená. Bylo skvělé, že se přijeli podívat i někteří rodiče.

            Závěrem bych se rád pozastavil nad jednou velmi nepříjemnou zkušeností, kterou jsme jako trenéři obdrželi hned po utkání. Jen co jsme hráče v kabině pochválili za předvedený výkon  jsme se zeptali, jestli všichni počítají s dalším utkáním. Z hráčů se však najednou někteří začali omlouvat, že jedou na dovolenou, k babičce, na výlet atd. Nevím, jestli si někteří rodiče uvědomují, kolik stojí energie obětovat Vašim dětem zhruba 8 hodin týdně zdarma ve svém volném čase bez nároku na odměnu. Připočteme-li k tomu shánění sponzorů, abychom měli odpovídající vybavení, teplákové soupravy, utracenou dovolenou na soustředění, místo dovolené s vlastní rodinou . . .  Nevím, jak je možné, že se 26.7. července objeví rozpis utkání a nikdo se neobtěžuje nám ani říct, že jede na dovolenou a dozvídáme se to na poslední chvíli od hráčů. Pokud nebude fungovat kvalitní partnerství trenér – rodič – hráč, nemá smysl dělat jakýkoliv sport. Z tohoto důvodu nám nejspíše nezbude, než propojit tým se starší přípravkou, kde je hráčů dost a vytvořit tak silné pouto, aby tým fungoval jako kolektiv a naše úsilí, které je opravdu značné tak zbytečně nepřicházelo vniveč. Sobotní zápas tedy budeme hrát nejspíše bez střídání nebo o hráče méně v poli, taková je aktuální situace v okamžiku, kdy píšu tento článek.

            Rád jakékoliv připomínky či náměty proberu s kýmkoliv osobně po tréninku.

Petr Nedvěd – trenér

 

 

 

 

Podrobnosti

Datum zápasu Čas League Sezóna
26.8.2018 11:10 Krajský přebor SKFS sk.B ml.žáci 2018/19 2018 / 2019

Výsledky

KlubStav 1. poločasStav 2. poločasCelkový počet gólůVýsledek
Union Čelákovice112Prohra
SK Zeleneč – Mladší žáci314Výhra