Oficiální stránky klubu

SK Zeleneč – Sokol Teplýšovice

27.8.2017

Report

Do nové sezóny 2017/2018 vstoupil se zelenečských týmů jako první dorost. Obhájce loňského prvenství 1.A třídě skupiny B byl letos přeřazen do skupiny D tak ani s jediným soupeřem se minulou sezonu nestřetl, pokud nepočítáme dva přátelské zápasy s SK Úvaly. Po odchodu hned šesti hráčů z věkových důvodů a naopak velmi slabému ročníku 2002 se dorost potýká s nedostatkem hráčů a tak celá letní příprava byla tak většinou v počtu 8. Trenéři tak byli nuceni domluvit pouze jediné přípravné utkání proti Unionu Čelákovice s výsledkem 5:1 pro Zeleneč.

K úvodnímu zápasu přicestoval loňský třetí celek skupiny D,  Sokol Teplýšovice a tak se nečekal pro domácí lehký zápas. Navíc soupeř přivezl několik urostlých hráčů a výšková i váhová převaha byla jednoznačně na straně hostů. Fotbal se hraje naštěstí na góly a hned zkraje utkání se protáhl u levé postranní čáry Robert Sládek v pokutovém území našel neomylně své fotbalové „dvojče“ Viktora Bučackého a ten již ve třetí minutě otevřel skóre. O několik minut později tato dvojice přibrala do party ještě Petra Heriana a po jeho dorážce domácí zvyšují na 2:0. Brankový sled pokračoval a Robert Sládek dal vzpomenout na lob Karla Poborského z Eura 96 a i když ho nemohl zcela jistě vidět naživo J tak podobným způsobem rozvlnil nové červenobílé sítě po třetí.  Pak se ke slovu dostali hosté resp. jejich hráč zakopl o nohu obránce v pokutovém území a ač se z našeho pohledu nejednalo o nedovolený zákrok rozhodčí nařídil pokutový kop proti domácím. Hostující hráč však předvedl málokdy vídané fair play a záměrně poslal míč vedle branky. Ještě do přestávky ve 40 a 42.min zvýšili domácí vedení Matěj Nevařil a Petr Herian na poločasový stav 5:0.

Vstup do druhého poločasu neměli domácí tak raketový jako do prvního i vzhledem k tropickému počasí, i tak byla na hřišti patrná jejich převaha jen na další branky přidali až v závěru utkání když se do střelecké tabulky zapsali Ondřej a po třetí Petr Herianové a konečnou podobu výsledku v poměru 8:0 stanovil ten který se střílením branek začal Viktor Bučackyj. Již ve středu hrají dorostenci dohrávku 1.kola, na domácím hřišti hostí od 17:30 celek Slavia Jesenice.