Oficiální stránky klubu

SK Zeleneč A – Vyžlovka

16.4.2017

Report

Na velikonoční víkend los přisoudil Áčku druhý celek tabulky SK Vyžlovku. Vyžlovka hraje na špičce přeborové tabulky již několik sezón a ve svém kádru má několik hráčů se zkušenostmi  z vyšších soutěží, dokonce i ligových. Podzimní zápas  ve Vyžlovce skončil těsnou porážkou našeho týmu v poměru 2:3. Domácí vedli již v prvním poločase 3:0, ale v závěrečné desetiminutovce jsme vstřelili dvě branky a od vyrovnání nás dělil jen bravurní zákrok tehdejšího brankáře domácích. Ne nepodobný zápas proběhl i na zelenečském hřišti, již ve druhé minutě přesprintoval St.Spitzera hostující levý záložník a prostřelil L.Štefka  0:1. O pár minut později nechtěně připravil míč soupeři J.Janoušek a ten střelou ze střední vzdálenosti trefil levý horní roh domácí branky 0:2. V pětadvacáté minutě bylo ještě hůř, u rohového praporku nezvládl souboj levý bek J.Michalec hostující hráč odcentroval a od těla nejvyššího hráče na hrací ploše Šmída se odrazil za bezmocného brankáře, který si ještě nestačil připsat zákrok a na tabuli svítilo hrozivých 0:3 !!!   Mezihra však takovým rozdílem rozhodně nebyla ovšem hostům vyšlo téměř vše a domácí šance nedokázali podobně jako minule v Mukařově proměňovat. V 37.min byl v pokutovém území faulován pronikající Filip  Larva a z nařízeného pokutového kopu se Pavel Slánský nemýlil 1:3.

Vstup do druhé půle vyšel domácím dokonale, ihned po rozehrání se z pravé strany za hostující obranu dostal Jakub Nevařil a ranou o tyč překonal hostujícího brankáře 2:3. Radost nám však vydržela pouhé dvě minuty, hosté využili zaváhání domácí obrany a dvougólový náskok si vzali zpět 2:4. Domácí ani po té nesložili zbraně, po závaru v pokutovém území zahrál jeden z hostujících hráčů rukou a rozhodčí nařídil další pokutový kop,  k exekuci se tentokrát postavil Karel Vitvera a také úspěšně 3:4. Ten na sebe výrazně upozornil i v dalším průběhu, nejprve chytrým zakončením vyrovnal na 4:4 a v nastalé euforii mu další branku zmařil reflexním zákrokem hostující brankář.  V závěru měli hosté, kteří dohrávali o vyloučeného hráče ještě několik přímých kopů z nebezpečných vzdáleností, naštěstí bez využití. Utkání, které sledovala velmi pěkná návštěva a to i zásluhou početné skupiny příznivců Vyžlovky tak dospělo k penaltovému rozstřelu. Pro domácí to byl již šestý rozstřel ovšem z předchozích pěti zvítězili pouze jednou a ani tentokrát se nevyvíjel příznivě, naštěstí hosté po dvou úspěšných pokusech již překonat L.Štefka nedokázali a tak poměrem 3:2 získali domácí druhý bod z tohoto zápasu./pk/