Oficiální stránky klubu

SK Zeleneč A – Radonice

21.5.2017

Report

Ve 22. kole přivítal náš tým SK Radonice- sousedy jak na mapě, tak v tabulce. V tomto utkání jsme museli napravit podzimní výsledek z Radonic a zároveň prohru v posledním utkání, kdy jsme překvapivě prohráli na půdě o sestup bojujícího Kostelce u Kř. Utkání jsme začali dobře, drželi jsme míč na svých kopačkách a dobře kombinovali, bohužel bez většího ohrožení branky hostů. Bohužel byli to právě hosté, kteří šli po standartní situaci a nechtěné teči Jirky Janouška do vedení 1:0. Náš tým se ovšem rychle oklepal a hned o minutu později srovnal na 1:1, když Larva vyslal do úniku po pravé straně Ešnera, který míč poslal s přehledem podél brankáře. V těchto chvílích hosté zjednodušili hru a spoléhali hlavně na dlouhé míče, se kterými si naše obrana poradila. Bohužel jsme se nevyvarovali řadě zbytečných zákroků kolem vápna a tak jsme soupeři darovali hned několik standardních situací, ani jednu ovšem Radonice nevyužili. Ve 40. minutě se ujal míče Černohlávek, který využil své rychlosti a z levé strany prošel až do vápna, kde na zadní tyči našel osamoceného Ešnera, který tak vstřelil svou druhou branku v utkání. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním utkání brzo rozhodnout a přidat třetí branku. To se nám povedlo hned v 51. minutě, po velice pěkné kombinaci, když Janoušek prostrčil ve vápně míč na Spitzera, který přihrávkou pod sebe našel na malém vápně Vitveru, který na druhý pokus rozvlnil síť hostů a poslal nás do dvoubrankového vedení 3:1. Od této chvíle utkání ztratilo náboj a nasazení, hra se odehrávala hlavně ve středu hřiště a náš tým s přehledem kontroloval přijatelný výsledek. K tomuto průběhu přispěla i řada střidání, kdy jsme využili hned pětici náhradníků. Do velké šance se dostal v 80. minutě náš střídající kapitán Paulie Slánský, když ho pěkným centrem na zadní tyči našel Michalec, bohužel Slánský nedokázal střelu z voleje nasměrovat mezi tři tyče. Další šanci nevyužil také střídající David Topol, když se na hranici vápna dostal k odraženému míči a pěknou střelou k tyči vyzkoušel pozornost brankáře, který si bohužel s touto střelou poradil a vyrazil na roh. Náš tým se díky tomuto vítězství posunul na 5. místo v tabulce

V dalším utkání nás čeká opět sousedské derby, když v sobotu 27.5.2017 od 17:00 zajíždíme do nedalekých Záp, kde budeme čelit druhému týmu tabulky SK Zápy!! Přijďte nás podpořit!! /lt/